Rae vallast

Rae vald

Tallinna külje all asuv Rae vald (http://www.rae.ee) on viimaste aastatega kujunenud üheks soositumaks elamispaigaks, mis on linnalähedane, ent samas asub eemal suurlinna mürast. Seda tõestab see, et viimase 10 aastaga on elanike arv suurenenud 9 000 inimese võrra ja tõusnud ligi 16 000 inimeseni. Rae vald hõlmab 27 küla ning 5 alevikku.

Tallinna linnaga külgnev Peetri alevik (http://www.peetri.ee) on populaarsust kogunud tänu oma linnalähedusele ja uuele infrastruktuurile. Tallinn on mereäärne linn, mis on mööda rannajoont “pikaks venitatud”. Rae valla põhjapoolsel osal on selge logistiline eelis võrreldes Tallinna mereäärsete ida- ja läänepoolsete piirkondadega (nt Kakumäe, Tiskre, Pirita ja Viimsi). Läbi renoveeritud Tartu maantee ja Ülemiste liiklussõlme kulub Peetrist Tallinna kesklinna jõudmiseks kõigest 10-15 minutit.

Info ühistranspordi kohta on leitav valla kodulehelt (http://www.rae.ee/uhistransport). Peetrisse sõidavad samuti Tallinna ühistranspordi bussid. Rae valla ühistranspordi osa on ka koolibussid, mis lapsed hommikuti kooli viivad ja hiljem tagasi koju toovad.

Rae valla infrastruktuur on viimastel aastatel jõudsalt arenenud. Uute elurajoonide rajamisega on paralleelselt välja ehitatud teedevõrk, haljasalad, mänguväljakud, spordi- ja matkarajad jms. Piirkonda on rajatud mitmeid uusi koole ja lasteaedu, näiteks Peetri alevikus Peetri Lasteaed-Põhikool ja Aruheina lasteaed. 2016. aasta sügisel avati umbes 650 õpilasele uus Järveküla kool. Piirkonna lähimad suuremad kaubanduskeskused on Sikupilli ja Ülemiste, viimane on ühtlasi Eesti suurim kaubanduskeskus. Hiljuti avati Peetris ka uus Selver.

Rae vallas tegutseb ligi 1 000 ettevõtet. Äri tuiksooneks on eelkõige Tartu maantee ääres paiknevad äripargid, mis on omavahel kokku kasvamas algusega linna piirilt ja ulatudes välja Jüri alevikuni. Samuti tõstab piirkonna atraktiivsust ärilinnak Ülemiste City (http://ulemistecity.ee ).

2016. aasta alguses valmis Peetri elamusspordikeskus Spot of Tallinn (https://www.facebook.com/spotoftallinn). Elamusspordikeskus võimaldab harrastada kõiki kaasaja ekstreemspordialasid nagu skateboarding, lumelauda, trikisuusatamist ja BMX. Lisaks on võimalik tegeleda akrobaatika, tänavatantsu, parkuuri jms. Keskus paikneb 13 500 ruutmeetrisel alal, millest sisehall katab 4 000 ruutmeetrit.